Zalety i wady

 Zalety mebli  na wymiar

  
  • Wysoka jakość wykonania 
 Hasło meble na zamówienie  powinno kojarzyć się  z wysoką jakością. Jeśli bowiem decydujemy się na indywidualny projekt, wyklucza on masową (a więc tańszą) produkcję. Dodatkowo w czasie montażu poszczególnych elementów możemy zgłosić fachowcowi ewentualne uwagi i poprosić o poprawki.
  • Aranżacja według indywidualnych preferencji
Funkcjonalnosć, maksymalne wykorzystanie powierzchni , komfort  użytkowania oraz indywidualne preferencje. Planując meble na wymiar, możemy dopasować jej poszczególne elementy– wystarczy, że opowiemy projektantowi o swoich potrzebach, a on spróbuje wprowadzić je w życie. Efekt będzie niepowtarzalny. Dodatkowo projektant pomoże wybrać materiały, z których będą wykonane meble i blaty, doradzi kolor i rodzaj frontów oraz pasujące do całości uchwyty. 

Wady mebli na wymiar

 
  • Wyższa cena

Koszty związane z meblami na  wymiar nawet wielokrotnie przekraczają cenę gotowych mebli systemowych lub modułowych. Na ostateczną wycenę składa się bowiem nie tylko koszt wykorzystanych materiałów , ale i usług- pomiarów, projektu, kosztów kompletacji potrzebnych półproduktów do wyprodukowania mebli,samej produkcji a pózniej  dowózu,wniesienie i kompletnego montażu . Wysoki koszt to wynik produkcji mebli na indywidualne, jednorazowe zamówienie w przeciwieństwie do mebli robionych masowo i jak najtaniej w hurtowych ilosciach.
  • Dłuższy termin realizacji zamówienia

Wybierając meble na wymiar, potrzebujemy załozyć sobie więcej czasu.Najpierw projektant musi dokonać dokładnych pomiarów pomieszczenia, później przygotować projekt, a nierzadko kilka wersji do wyboru. Jeśli zechcemy wprowadzić dodatkowe zmiany, trzeba dodać kilka kolejnych dni na ich naniesienie. Po zaakceptowaniu projektu następuje etap produkowania mebli i wreszcie montaż, który może potrwać nawet kilka dni. 

Podsumowując, meble na wymiar ma więcej plusów niż minusów, ale sami musimy ocenić, czy chcemy zainwestować w to  niemałą sumę pieniędzy. 
 

 

design by LEMONPIXEL.pl